Technológie a materiály

Comment: 0

Ako vyrábame interesi bytové doplnky a aké materiály používame

Neustále držíme krok s dobou pričom nám záleží hlavne na životnom prostredí a prírode. Práve preto na výrobu používame výhradne tie najinovatívnejšie technológie a pracujeme výlučne s tými najšpičkovejšími a najprogresívnejšími strojmi

Bytový textil

Bytové textílie vyrábame sublimačnou technológiou. Čo to je? Veľmi zjednodušene napísané, vyrábame si látky, pričom potlač sa stáva súčasťou samotného vlákna textílie. To znamená, že sublimované materiály, z ktorých šijeme záclony, závesy, deky a vankúše sa nesperú, nevyblednú, pretože farba na vodnej báze sa pri vysokej teplote vpije do vlákna textilu. Takto vyrobená potlač nepopraská (ako nažehlená fólia), nevybledne (ako potlač na bavlnu)

Sublimovať je možné iba materiály s vysokým podielom polyesteru, vďaka čomu vieme docieliť žiarivé a stále farby.

Polyester nie je strašiak, žiadna umelina nepríjemná na dotyk. Aj tak ušľachtilá a drahá látka ako satén je 100 % polyester. Jemný šifón na záclony, pevný nepresvitajúci závesový materiál, deka z flísu, ktorý zahreje, to všetko sú polyesterové materiály. Látky, ktoré pre vás potláčame sú príjemné na dotyk a ich výberu sme venovali dostatok času a testovania, aby vám vydržali roky.

Ako sa o textílie starať? Perte ich na 30 °C s prádlom podobných farieb, nesušte textil v sušičke a žehlite na nižších stupňoch. Pri tejto starostlivosti vám produkty vydržia roky ako nové a farby žiarivé a stále.

Keď máme hotovú látku v rolke, je potrebné ju v našej krajčírskej dielni nastrihať na požadovaný rozmer, následne ju obšívame, našívame ozdobné lemy, pásky, zipsy a finalizujeme. Takto hotový produkt prejde výslednou kontrolou, doladia sa detaily a keď je výsledok dokonalý, produkt balíme a odchádza kuriérom na vašu adresu.

Nálepky na stenu

Nálepky na stenu vyrábame z textilnej samolepiacej fólie. Jej príjemný povrch je dokonca možné aj umývať vodou, preto sú vhodné jednak do priestorov s malými deťmi, a taktiež do priestorov bytových, ale aj nebytových, kde sú zvýšené nároky na čistotu, prípadne dochádza k častému kontaktu s nečistotami. Na zadnej strane fólie je lepidlo, vďaka ktorému bude fólia držať na podklade bez toho, aby ste museli stenu vopred špeciálne pripravovať na výlep, prípadne komplikovane nanášať lepidlo na tapetu. Nálepkytapety nalepíte jednoducho s pomocou mäkkého čistého valčeka alebo mäkkej bavlnenej bielej rukavice, ktorou pritlačíte fóliu pevne na stenu. Neodporúčame používať stierku. Textilná samolepiaca fólia je vhodná na stenu s jemnou omietkou, interiérové dvere, či skrinky, jednoducho na všetky povrchy bez výraznej štruktúry. Pri „hrubej“ omietke je možné, že fólia nepriľne, nakoľko bude držať iba na najviac vystúpených bodoch steny. Pokiaľ si nie ste istí, či bude nálepka na vašej stene držať, radi vám pošleme vzorku a vy si môžete nálepku otestovať na konkrétnej stene.

Nálepky na stenu a tapety potláčame na technológii využívajúcej farby na vodnej báze, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu a sú bez zápachu. Najväčšou výhodou tejto technológie je tlač pestrými farbami a ostrá kvalita výtlačku. Farby nevyblednú ani pri priamom pôsobení slnka celé roky.

Pokiaľ si u nás zakúpite nálepky na stenu do detskej izby, nakoľko sú to vyrezávané tvary, zvieratká a podobne, po vytlačení sa fólie vyrezávajú na optickom rezacom plotri. Takto vyplotrované nálepky prejdú výslednou kontrolou a zabalia sa na prepravu kuriérom.

Farebné jednodruhové nálepky sú vyrezané z farebnej fólie vysokej kvality v matnom prevedení.

Obrazy na stenu

Obrazy na stenu sú z plátna canvasu vhodného na potlač, teda s upravenou vrstvou, vďaka ktorej je potlač na plátne stabilná. Zo zadnej strany je drevený rám, na ktorom je plátno napnuté. Takto pripravený obraz je možné zavesiť na stenu. Na potlač využívame farby na vodnej báze šetrné k životnému prostrediu a bez zápachu. Technológia, ktorú využívame na potlač obrazov a plagátov má najostrejšiu tlačovú kvalitu, hladké prechody a jemné detaily so skutočným rozlíšením 1200 dpi.

Túto technológiu využívame aj na potlač tapiet a nálepiek. Výsledné farby sú žiarivé, ostré a nevyblednú.

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať a radi odpovieme na Vaše otázky. Sme tu pre Vás v pracovné dni od 8.00 do 16.30 hod na adrese info@interesi.sk alebo telefonicky na čísle 0905 423 555

Vaše interesi

Komentáre

Zanechajte svoj komentár